İçeriğe geç
Anasayfa » Blog » Adana Tanıtım Filmi Çekimi

Adana Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Nedir? Neden Gereklidir?

Bir yapım ve reklam şirketi tarafından verilebilecek hizmetler içerisinde tanıtım filmi, her marka ve firmanın önemli ihtiyaçları arasında yer alır. Çünkü prodüksiyon çalışmaları içerisinde bir tanıtım filmi temel amacı reklam olmamakla birlikte kurumsal imaja katkı sağlayan bir video çalışmasıdır. Yani tanıtım filmi nedir sorusunun cevaplanması gerekirse; şirket, işletme, kuruluş veya marka için reklam amaçlı olmamak üzere kullanılabilecek tüm video içerikler tanıtım filmi şeklinde tanımlanabilir.Tanıtım filmi, sadece şirket ve kurumlar için değil şahıslar için de hazırlanabilecek, kamuoyuna bilgilendirme sağlayacak şekilde hedef kitleyi aydınlatan bir amaç ile hazırlanan video çalışmasıdır. Aslında iletişim amaçlı hazırlanmış olması ile birlikte kişi veya kurumun tanıtımını gerçekleştirirken, içeriğinde onlarca farklı öğe olarak görseller, videolar, fotoğraflar, animasyonlar, ses, müzik, seslendirmeler ve grafikler bulundurabilir. Detaylı bilgi için arayın. Adana Tanıtım Filmi Çekimi iletişim: 0322-2355753 0506-7095515

Tanıtım Filmi Kimler Tarafından Hazırlanır?

Profesyonel bir tanıtım filmi kişisel, kurumsal, infografik, animasyon veya marka odaklı olarak değişen amaçlar ile hazırlanabilir. Buna bağlı olarak tanıtım filmi içeriğinde görseller, grafikler, animasyonlar, fotoğraf çekimleri, video çekimleri gibi öğeler bulundurduğu için bu öğelerin de profesyonel platformlar tarafından hazırlanması gerekir. İşte bu bağlamda tanıtım filmi hizmetinin verilebilmesi için de tanıtım filmi ajansları yer almaktadır.
Markanorm sektörel tecrübesi ve çok geniş kadro yapısı sayesinde bugün sizlere tanıtım hizmetleri açısından bir ajans olarak hizmet sunmaktadır. Özellikle Bursa ve çevresinde hatta Türkiye’nin birçok farklı noktasında tanıtım filmi ajansları çerçevesinde markaların üzerinden hizmet alan birçok şahıs, firma ve kurum yer almaktadır. Markanorm tarzında ajanslar tanıtım filmi hizmetleri gerçekleştirmek için bünyesinde bulunan ekipleriyle grafik tasarım, fotoğraf çekimleri, video çekimleri, drone çekimleri, animasyonlar, grafik hazırlıkları, dijital hazırlıklar ve stüdyo çalışmaları gibi birçok ayrıntı üzerinde çalışır.

Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım filmlerinin belirli bir konsepte sahip olarak belirli bir amaç üzerinden hazırlanması gerekir. Örneğin, müşteri iletişimi sağlamak için hedef kitlesine hitap etmek isteyen bir firma, kurumsal tanıtım filmi sayesinde kurumsal bir üslupta video çalışması talep edebilir. Bu çalışma tam kapsamlı uzun bir film olabileceği gibi tanıtım filmi kısa çerçevesinde de net amaçları ifade edecek şekilde hazırlanabilir.
Kurumsal veya şahıs için kullanılacak tanıtım filmlerinde uzun veya tanıtım filmi kısa seçeneklerinde belirle aşamalara göre çalışmalar yapılır. Örneğin, bu aşamalarda öncelikle firma ile karşılıklı bir görüşme sağlanarak çok detaylı bilgi elde edilir. Buna bağlı olarak tanıtım filmi için bir senaryo hazırlığı sağlanır. Bu senaryoya bağlı şekilde çekimler yapılarak, fotoğraflar, görüntüler, grafikler ve seslendirmeler hazırlanır. Sonraki aşamada profesyonel montaj ekipleri tüm bu ayrıntıları birleştirerek bir tanıtım filmi ortaya çıkarır.

Eksiksiz bir tanıtım filmi, türü her ne olursa olsun mutlaka içeriğinde iyi bir ses ve müzik bulundurmalıdır. Örneğin, kurumsal bir tanıtım filmi için kurum renklerinin kullanılması, kurum logosu, kurum sesi ve tanıtım filmi müziği gibi ayrıntıların bulunması gerekir. Video çalışmasına ekstra bir güç kazandıran tanıtım filmi müziği genellikle özgün olarak hazırlanır veya telif haklarının ödenmesi ile profesyonel müzik çalışmaları içerisinden seçildikten sonra kullanılır.

Adana Kurumsal Tanıtım Filmi Video Çekimi. Hizmetlerimiz için bizi arayın. 0322-2355753 0506-7095515

kaynak:markanorm

Whatsapp İletişim