İçeriğe geç
Anasayfa » Blog » Adana E-Ticaret Hizmetleri

Adana E-Ticaret Hizmetleri

E-Ticaret Nedir?
E-ticaret nedir? Birçok insan bu kavramı merak etmektedir. E-ticaret kavramı online ticaret ya da elektronik ticaret olarak adlandırılmaktadır. Hizmetlerin ya da ürünlerin satım, alım ve ödeme işlemlerinin internet üzerinden bilgisayarlar ya da cep telefonları aracılığı ile yapılmasına e-ticaret denilmektedirler. E-ticaret dünyanın her yerine yapılabilmektedir. E-Ticaret’i başka ülkeler ile yaparak markanın ya da firmanın global bir şekilde büyümesi sağlanabilir. Bu nedenle e-ticaret yapmak için birçok çeşit bulunmaktadır.
E-ticaret sitesinin hangi alanda, hangi pazarda ya da hangi amaçta ilerletmek istenildiğine göre bu e-ticaret türlerinden biri seçilebilmektedir. Aynı zamanda mağazalar sadece günün belirli bir saatleri arasında çalışabilmektedir. Fakat e-ticaret siteleri 7/24 satış yapabilmektedir. Bu nedenle uyurken bile e-ticaret ile para kazanabilmek mümkündür. E-Ticaret’in hem satıcılar için hem de alıcılar için birçok yararı bulunmaktadır. Sadece internet üzerinden satış yapmak için gerekenler yapılarak belirli bir strateji ve plan doğrultusunda bu alanda büyük karlar elde edilebilmektedir.

E-Ticaret’e Nasıl Başlanılmalıdır?
İnternet üzerinden satış yapmak için gerekenler arasında ilk sırada vergi mükellefi olmak vardır. Yasal bir şekilde satış yapmak için vergi mükellefi olmak zorunludur. Vergi mükellefi olmak ise bir şirket sahibi olmak demektir. Yapılan satışlar için faturalandırılma yapılması için bir şirketin olması gereklidir. Sadece kendi e-ticaret siteniz için değil Türkiye de bulunan trendyol, n11, gittigidiyor ve hepsiburada gibi pazaryerlerinde satış yapabilmek için de bir şirkete sahip olmak gereklidir. Şirketler iş hacminize göre değişiklik göstermektedir. Size uyan şahıs, anonim ya da limited şirketlerden birini kurarak e-ticaret yapmak için ilk adımı atabilirsiniz. Bu şirketler arasında Türkiye’de en çok bulunan şahıs şirketleridir. E-ticaretin ikinci adımı ise girilecek sektör ve ürünün bulunmasıdır. Şirket kurulumu tamamlandıktan sonra ikinci olarak ne satılacağına karar verilmesi gerekir. Sitede tek çeşit ürün satılacağı gibi birçok çeşitte ürün satmakta mümkün olmaktadır. Fakat başlangıç için tek bir ürün skalasından gitmek daha faydalı olacaktır. Zamanla sitenin büyümesi ile ürün skalasını genişletmek mümkündür.

Ürün Tanıtımı ve Analiz
İnternet üzerinden satış yapmak için gerekenler kısmında 3. Adım zaman harcamaktır. Şirket kurulumu ve ürün seçimi tamamlandıktan sonra bu alana zaman verilerek en iyi şekilde temelinin oluşturulması sağlanmalıdır. E-ticaret zaman ve süreklilik istemektedir. Bu sektöre giren kişilerin gününün büyük bir kısmını buraya ayırmaları gerekmektedir. Süreklilik ve disiplin e-ticaret için önemli olmaktadır. İnternet ortamı çok geniş bir alan olduğu için site ve ürün tanıtımı için ilk zamanlarda ekstra bir zaman verilmelidir. Müşterilerin ürünleri görmesini sağlamak için sürekli olarak bu konuda çalışılmalıdır. Sitenin yönetimi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Ve performansın nasıl ilerlediği sürekli olarak izlenmelidir. Aynı zamanda e-ticaret sektörünün yenilikleri ve trendleri devamlı olarak takip edilmelidir. Bu adımların yapılması ile birlikte sıradaki adım ise alan adı belirlemektir. Siteyi aktif hale getirmek için bir alan adı olması gereklidir. Bu alan adları uzantılı olmak zorundadır. E-ticaret siteleri için alan adları çok önemli bir detaydır. Bu nedenle alan adlarını belirlerken ilgi çekici ve akılda kalacak nitelikte bir isim belirlemek önemlidir. Alan adının belirlenmesinden sonraki adım ise altyapının hazırlanmasıdır. E-ticaret yapmak isteyenlerin satışlarını kolay bir şekilde yapmaları için bir siteye ihtiyaçları vardır. Bu siteler hazır altyapı ile birlikte satılabilmektedir. Fakat herhangi bir yoğunlukta çökme veya hata gibi sorunlar ile karşılaşılmaması için altyapının iyi olması gerekmektedir.

Ödeme ve Reklam
İnternetten satış yapmak için gerekenler de SSL sertifikası alımı da bulunmaktadır. SSL sertifikaları müşterilerin güvenilir bir şekilde siteden alışveriş yapmalarını sağalmaktadır. Bu sertifikanın da alınması ile birlikte sitedeki satışlar için mobil ödeme sistemlerinin yapılması gereklidir. Sitede farklı çeşitte online ödeme sistemleri sunarak daha fazla müşteriye ulaşım sağlanabilmektedir. Kapıda ödeme sistemi müşterilerin sıklıkla tercih ettiği bir sistemdir. Sitede bu ödeme sistemine yer verilmelidir. Aynı zamanda kredi kartı ile ödemek de çok sık kullanılan bir sistemdir. Bu ödeme sistemlerinin sunulması müşteri edinilmesi için iyi olmaktadır.
Site kurulumu için tüm bu adımlar yapıldıktan sonra sitenin tanıtımının yapılması gereklidir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarında ya da Google da reklam çalışmaları yürütülmelidir. Özellikle reklamlar için sosyal medya çok iyi bir platformdur. Çünkü milyonlarca insan her gün bu platformları kullanmaktadırlar. Bu nedenle buradan reklam çalışmaları yapmak müşteri kitlesi oluşturmak için oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Hedef kitlenin karşısına çıkacak ilgi çekici ve akılda kalıcı türde reklamlar ile site ziyareti sağlanabilmektedir. Aynı zamanda Google adwords ile de reklamlar verilebilmektedir. Google hemen hemen herkesin kullandığı bir yerdir. Bu nedenle e-ticaret sitesinin reklamının burada da yer alması tanınırlık açısından oldukça iyi olacaktır. Böylece sitenin tanıtımı yapılabilir. Bu adımlar aynı zamanda e-ticaret nasıl yapılır? Sorusunun cevabıdır. E-ticaret yapma için bu adımların uygulanması gerekmektedir. Bu adımlar ile birlikte site üzerinden satışlara başlanabilmektedir.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?
İnternetten ürün satışı nasıl yapılır? E-ticaret için tüm gereken şartlara uyulması ile birlikte ürün satışına başlanılabilmektedir.
Ürün satışı için web sitesinin SSL sertifikasına sahip olduğuna dikkat edilmeli,
Mobil cihazlara uyumlu bir şekilde altyapı kurulmalı,
Site içerisinde SEO içerikleri yer almalı,
Farklı ödeme seçenekleri bulundurulmalı,
Profesyonel bir görünümde site tasarlanmalı,
Markanın ya da ürünün ismini içeren bir domain adı belirlenmeli,
Ödeme seçeneğine hızlı bir geçiş sağlanmalı,
Site pratik bir şekilde kullanılabilmeli ve
Son olarak ise sitede kişisel verilerin korunması sağlanmalıdır.

Bu stratejiler ile birlikte güvenli bir satış sağlanabilmektedir. Bunların sağlanması müşterilerin siteye güvenini sağlayacak ve böylece müşteri kitlesi gitgide büyüme gösterecektir. Site kullanımı açıldığında ise özellikle ilk zamanlar sürekli ve iyi bir şekilde reklam çalışmaları yürütülerek müşterilerin siteyi ziyaret etmesi sağlanmalıdır. Pazarlama ve reklam çalışmaları e-ticaret sitelerinin özellikle ilk zamanları için çok önemlidir. Reklamlar ile site trafiği yoğun hale getirilebilmektedir. E-ticaret nasıl yapılır? sorusu için bu cevaplar verilebilmektedir. E-ticaret siteleri için reklamların çok büyük önemi bulunmaktadır. Çünkü normal mağazalar gibi değildir. İnsanların reklamlarda siteyi görmeleri gerekmektedir. Böylece site üzerinden alışveriş yapabilmektedirler.

Adana E-ticaret Hizmetleri. Hizmetlerimiz için bizi arayın. 0322-2355753 0506-7095515

Whatsapp İletişim